KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14499338
nr 1449 9338
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1930, Tjurfäktning, oramat löst blad. Bildmått: 24x30 cm
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:49:22
16/2 21:48:48
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt
nr 1449 9338
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
måndag 21 februari 2022 |
| 16/2 21:48:48 | 1 | Vinnande bud |
Arvid Fougstedt